Skip to Content

Türkiye'nin Haber Kaynağı

Ana Haber Bülteni

Ana Haber Bülteni

Türkiye’de ve dünyada günün gelişen en önemli olayları, canlı bağlantılar ve haberlerle saat 20.00’de “Ana Haber Bülteni”nde seyirci ile buluşuyor.

Öğle Ana Haber Bülteni

Öğle Ana Haber Bülteni

Sabah saatlerinden öğle saatlerine kadar günün yaşanan en önemli olayları, öne çıkan haberler ve öğleden sonra takip edilecek olası gelişmeler Nilgün Balkaç’ın sunumuyla ekranlara taşınıyor.

Gece Bakışı

Gece Bakışı

Günün son saatlerine girerken gün boyu yaşananlar ve yeni gelişmeler “Gece Bakışı”nda seyirci ile buluşuyor. Programda canlı yayın noktalarındaki muhabirlerden bağlantılar ile günün özeti aktarılıyor.

Günaydın Hafta Sonu

Günaydın Hafta Sonu

Her hafta sonu cumartesi ve pazar sabahları ekrana gelen program; yurdun birçok noktasında yaşanan farklı haberleri, hafta boyunca öne çıkan haberleri, gündemdeki konuları ekrana yansıtıyor.

Birinci Sayfa

Birinci Sayfa

Türkiye’de ve dünyada akşam saatlerine kadar öne çıkan en önemli gelişmeler, konusunun uzmanı isimlerle değerlendiriliyor. Siyaset, dış politika, ekonomi gibi konular uzman görüşleri, sahadan muhabir bağlantılarıyla izleyici ile buluşuyor.

Dünya Gündemi

Dünya Gündemi

Dünya’da yaşanan önemli gelişmeler, gazete manşetleri ve günü özetleyen başlık ve haberlerle dünyanın nabzı tutuluyor.

İŞİTME ENGELLİLER HABER BÜLTENİ

İŞİTME ENGELLİLER HABER BÜLTENİ

İşitme engelli seyircilerin haber alma ihtiyacını karşılayan, konusunda uzman ve deneyimli işaret dili spikerlerinin sunumuyla gündeme dair gelişmelerden derlenen “İşitme Engelliler Haber Bülteni”, hafta içi her gün ekrana geliyor.

VAPURDA ÇAY SİMİT SOHBET

VAPURDA ÇAY SİMİT SOHBET

İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasında konuklarla vapur turu yapılırken sıcak bir çay ve simit eşliğinde, birbirinden ünlü isimlerle samimi sohbetler ekranlara geliyor.

TARİHTE BUGÜN

TARİHTE BUGÜN

Türkiye’de ve dünyada yaşanan önemli siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel olaylar, olayların yıl dönümünde arşiv görüntüleriyle seyirciye aktarılıyor.

ÖMÜR DEDİĞİN

ÖMÜR DEDİĞİN

Geçip giden yılların hüzünlerini, mutluluklarını bu programda yeniden anımsayan konuklarımız, izleyenleri zaman yolculuğuna çıkarıyor. “Ömür Dediğin”, zaman zaman ağlayıp zaman zaman güldüren yaşanmış insan hikâyelerini ekranlara getiriyor.

Prof. Dr. SARAÇOLU İLE SAĞLIKLI YAŞAM

Prof. Dr. SARAÇOLU İLE SAĞLIKLI YAŞAM

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun sağlıklı yaşam ile ilgili tarifleri ve sohbeti eşliğinde gerçekleştirilen programda, her pazar canlı yayınla hekimlerin uyguladığı tedaviyi destekleyici kürler ve şifalı bitkiler hakkında pratik bilgilere yer veriliyor.

ASRIN FELAKETİ 06 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİ

ASRIN FELAKETİ 06 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİ

ASRIN FELAKETİ: 06 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİ

TRT Haber; 06 Şubat 2023 tarihinden itibaren ekran önünde ve ekran arkasında çalışan tüm insan kaynağı ile “Asrın Felaketi” ile ilgili yaşanılan tüm detayları kesintisiz bir şekilde izleyiciyle buluşturdu.

Asrın Felaketi’nin haberini alır almaz tüm ekipleriyle harekete geçen TRT Haber, aynı gece depremde hasar gören şehirlere ulaşmış, aylarca bölgede kalarak gelişmeleri anbean aktarmaya devam etmiştir.

Kanalımızda “Asrın Felaketi” ile ilgili; Masal Bebek’in enkazdan çıkarılması ve sonrasındaki hikâyesi, depremin 11. gününde Aleyna Ölmez’in enkazdan kurtarılış anı ve ilk sözleri, Hatay Altınözü’nde depremin etkisi ile oluşan 300 metre derinliğindeki dev yarık, Gaziantep’te iki dağın birbirine kavuşması sonucu oluşan doğal göl, Kahramanmaraş’ta 6,5 metre kayan köy, deprem bölgesinde görev yapan koordinatör valilerin mesaisi, askeri helikopterlerin en ücra köylere götürdüğü yardımlar, deprem anında yeni doğan ünitesinde kuvözdeki bebeklere kalkan olan hemşire ile ilk röportaj, depremzedelere yönelik atılan ekonomik adımlar, verilen mali destekler gibi akılda kalan özel haberlere imza atılmıştır.

Türkiye Tek Yürek Ortak Yayını ve Evim Yuvam Olsun kampanyalarına ilişkin yapılan yayınlar ve depremin ikinci ve altıncı ayında “Deprem Bölgesi Şantiye Alanı” konseptiyle yapılan özel yayınlar da TRT Haber ekranlarında yer almıştır. İşitme engelli vatandaşlarımız için de işaret dili çevirmenleriyle özel yayınlar ve bültenler ekranlara getirildi.

ASRIN FELAKETİ: 06 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİ 1. YIL ÖZEL YAYINI

Asrın Felaketi: 06 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri’nin 1. yılında TRT Haber, depremin etkilediği illerden özel yayınlar ve dosya haberlerle felaketin izlerini ekranlara taşıdı.

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ VE 28. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİ

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ VE 28. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİ

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ve 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur Oylaması tarafsız ve ilkeli haber anlayışıyla ekranlara yansıtılmıştır.

Her seçim sürecinde olduğu gibi 2023 seçimlerinde de izleyicilerin tercihi yine TRT Haber olmuş ve süreç ile ilgili ilk haberler, ekranlarımızdan tüm Türkiye’ye aktarılmıştır.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI

Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusu yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle kutlanırken, TRT Haber ekipleri yaşanan bu coşkuyu sıcağı sıcağına ekranlara taşıdı.

Yaklaşık bin dakika süren özel yayında muhabir bağlantılarıyla Cumhuriyetimizin 100. yılının coşkusu seyircilerimize aktarılırken, Samsun ve Erzurum başta olmak üzere Milli Mücadele döneminin sembol şehirlerinden konuklarla özel yayınlar gerçekleştirildi. Türk Deniz Kuvvetleri Donanması’nın İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirdiği geçiş töreninin yanı sıra, Solo Türk’ün yaptığı gösteri uçuşu da yine TRT Haber ekranlarında izleyici ile buluştu. Gün boyu Cumhuriyet coşkusu, kortejler, kutlamalar ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne kadar geçen 100 yıldaki kilometre taşları muhabir bağlantıları ve uzman konuklarla değerlendirilerek tüm dünyaya aktarıldı.

GAZZE SOYKIRIMI ÖZEL YAYINLARI

GAZZE SOYKIRIMI ÖZEL YAYINLARI

7 Ekim 2023 tarihinde İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı soykırım hem sahadan hem de haber merkezinden tüm ayrıntıları ile TRT haber farkıyla takip edildi.

Gösterilmeyeni gösteren, sesi duyulmayanı duyuran habercilik anlayışıyla TRT haber; İsrail’in gerçek yüzünü yaptığı özel haberlerle dünyaya aktarmakta önemli rol oynamıştır. İsrail askerleri tarafından saldırıya uğrayan TRT Haber çalışanları, bu elim olay nedeniyle tüm dünya kamuoyuna İsrail’in insanlığa nefret kusan yüzünü bir kez daha göstermiştir.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ ÖZEL YAYINI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ ÖZEL YAYINI

TRT Haber, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminin yıl dönümünde, o gece yaşananları özel yayın ile ekrana taşıdı. 15 Temmuz gecesi Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan gelişmeler olay yerinden muhabir bağlantıları ve konuklarla anlatıldı. Hain darbe girişimi sırasında gerçekleşen olaylar, hazırlanan özel dosya haberlerle saat saat dakika dakika tüm ayrıntılarıyla anlatıldı. Yaklaşık 17 saat süren özel yayında, meydanlarda yapılan anma etkinliklerinin yanı sıra gece saatlerinde tüm yurtta minarelerden okunan selalar canlı yayınlandı.

AKKUYU’YA NÜKLEER YAKIT ÖZEL YAYINI

AKKUYU’YA NÜKLEER YAKIT ÖZEL YAYINI

Türkiye’nin en önemli enerji projelerinden biri olan Akkuyu Nükleer Termik Santrali’ne nükleer yakıtın getirilmesi üzerine gerçekleştirilen özel yayına T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konuk oldu. Türkiye’nin nükleer enerji konusundaki yatırım ve gelişiminin ele alındığı özel yayında, Akkuyu Nükleer Termik Santrali’nde gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları ve Santral’in faaliyete geçmesiyle ülke ekonomisine yapacağı katkılar ele alındı.

BÜYÜK FİLİSTİN MİTİNGİ ÖZEL YAYINI

BÜYÜK FİLİSTİN MİTİNGİ ÖZEL YAYINI

İsrail’in 7 Ekim 2023’te Gazze’ye yönelik başlattığı soykırımı protesto etmek için düzenlenen “Büyük Filistin Mitingi”, özel yayın ile TRT Haber ekranlarına taşındı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı miting İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi. Yüz binlerce kişinin katıldığı mitingin öncesinde ve sonrasında yapılan yayınlarda konuklar eşliğinde İsrail’in Gazze’ye yönelik yaptığı soykırım anlatılırken, miting alanından canlı muhabir bağlantıları gerçekleştirildi.

KARADENİZ DOĞAL GAZI FİLYOS ÖZEL YAYINI

KARADENİZ DOĞAL GAZI FİLYOS ÖZEL YAYINI

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak ve yer altı kaynaklarında dışa bağımlılığı azaltacak olan Karadeniz doğal gazının karaya çıkarılması ve şebekeye verilmesine istinaden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen tören, Karadeniz Doğal Gazı Filyos Özel Yayını ile ekranlara taşındı. Tören öncesi Filyos’dan uzman konuklarla ekrana gelen yayında Karadeniz doğal gazının Türkiye ekonomisine sağlayacağı katkılar anlatıldı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın doğal gaz indirim müjdesi de yine TRT Haber ekranlarında izlendi.

TEKNOFEST 2023 - UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ

TEKNOFEST 2023 - UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ

İlk defa 2023 yılında birden fazla kez, farklı şehirlerde düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in İstanbul, Aksaray, Ankara ve İzmir’de düzenlenen etkinliklerinde, etkinliğin can alıcı her anı TRT Haber ekranlarında başarıyla yansıtıldı.

TOGG ÖZEL YAYIN

TOGG ÖZEL YAYIN

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile dezenformasyon haberlerin önüne geçmek için TOGG fabrikasındaki üretim bandından ilk yayın gerçekleştirildi. Yayın yapılan yerin önemi nedeniyle gerçekleştirilen canlı yayın, ilk olma özelliği gösteriyor.

TOKYO’DA YAŞANAN UÇAK KAZASI ÖZEL YAYINI

TOKYO’DA YAŞANAN UÇAK KAZASI ÖZEL YAYINI

2 Ocak 2024’te Japonya'nın başkenti Tokyo'da Haneda Havalimanı'nda yolcu uçağıyla sahil güvenlik uçağı pistte çarpıştı. Uçaklar alev aldı.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ÖZEL YAYINI

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ÖZEL YAYINI

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ DOSYA HABER

TRT Haber dosya haberinde bölgedeki ihracatta artık yeni rota olan, simgelerin köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü'nün otoyol projesiyle entegrasyonu ve bu durumun bölgeye sağladığı katma değer anlatıldı.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 109. YILI ÖZEL YAYINI

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü TRT Haber özel yayınında, konuk ve bağlantılarla ekranlara getirildi.

23 NİSAN 2024 ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL YAYINI

23 NİSAN 2024 ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL YAYINI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugüne özel yayınlar ve dosya haberlerle TRT Haber ekranlarında kutlandı.

ANTALYA TELEFERİK KAZASI ÖZEL YAYINI

ANTALYA TELEFERİK KAZASI ÖZEL YAYINI

13 Nisan 2024’te Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen teleferik kazasına dair detaylar, TRT Haber ekranlarında yer aldı.

ANTALYA DİPLOMASİ FORUMU ÖZEL YAYINI

ANTALYA DİPLOMASİ FORUMU ÖZEL YAYINI

3. Antalya Diplomasi Forumu’nda 147 ülkeden üst düzey temsilci ile 19 ülkenin devlet ve hükümet başkanları Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde bir araya geldi.

İLK TÜRK ASRONOT ALPER GEZERAVCI ÖZEL YAYINLARI

İLK TÜRK ASRONOT ALPER GEZERAVCI ÖZEL YAYINLARI

Türkiye'nin uzun süredir beklediği tarihi an gerçekleşti. Ülkemizin ilk astronotu Alper Gezeravcı ve takım arkadaşlarını Uluslararası Uzay İstasyonu'na taşıyan roket fırlatıldı. Bu özel ana dair canlı yayınlar ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın ilk Türk astronot Alper Gezeravcı ile görüşmesi TRT Haber özel yayınları ile ekranlara geldi.

Türkiye’nin ilk insanlı uzay serüveniyle tarihe geçen Gezeravcı’nın canlı bağlantı ile Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi de TRT Haber ekranlarına yansıdı. Uzay misyonunu başarıyla tamamlayan Alper Gezeravcı yurda dönmesinin ardından merak edilen soruları TRT Haber’de cevapladı.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI ÖZEL YAYINI

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI ÖZEL YAYINI

Mavi Vatan'da her an göreve hazır olan Sahil Güvenlik ekipleri denizde, havada ve karada gece gündüz teyakkuzda. TRT Haber ekibi özel yayınıyla Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı'ndaydı.

MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI YENİLENEN MÜZESİ ÖZEL YAYINI

MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI YENİLENEN MÜZESİ ÖZEL YAYINI

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yenilenen müzesi, kapılarını ilk kez TRT Haber'e açtı. TRT Haber Haber Koordinatörü Ahmet Görmez, MİT'in 'Kale' yerleşkesindeki o müzedeydi.

ABD DIŞİŞLERİ’NDEN TRT HABER’E ÖZEL AÇIKLAMA YAYINI

ABD DIŞİŞLERİ’NDEN TRT HABER’E ÖZEL AÇIKLAMA YAYINI

ABD Dışişleri’nden TRT Haber'e özel açıklama yapıldı. "Türk hükümet yetkililerini Washington'da ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz" denildi. Ayrıntılar, Washington'dan aktarıldı.

31 MART 2024 MAHALLİ İDARELER GENEL SEÇİMLERİ

31 MART 2024 MAHALLİ İDARELER GENEL SEÇİMLERİ

Türkiye 31 Mart’ta yerel yöneticilerini seçmek için sandığa gitti. TRT Haber, seçim özel yayınları ile sandığın nabzını tuttu.

TRT HABER DİJİTAL

TRT HABER DİJİTAL

2011 yılından bu yana faaliyette olan TRT Haber internet sitesinde bugüne kadar 800 binin üzerinde içerik yayınlandı. Sadece ülkemizde değil, dünyada olan biteni aradan geçen yıllarda sizlerle buluşturan, size dünyanın haberini veren TRT Haber sürekli bir gelişim ve dönüşüm içinde oldu.

TRT Haber Dijital yayınları “Siz neredeyseniz TRT Haber orada” anlayışıyla sosyal medya mecralarının hemen hepsinde varoldu. X, Facebook, Youtube, Instagram, TikTok gibi başlıca mecralarda milyonlarca takipçiye ulaşan TRT Haber, açık, temiz, ilkeli içerikleri, kandırmayan başlıkları, grafikleri, videoları ve bilgi veren metinleriyle kullanıcısını sayfalar arasında kaybolmadan bilgilendirmeyi hedefledi. Bu hedefinde büyük ölçüde başarıya ulaşan TRT Haber bugün milyarları aşan etkileşimiyle güçlü ve etkili hesaplara sahip. Whatsapp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında da kanalları bulunan TRT Haber okuyucusuna anlık ve anlaşılır bilgi sunmaya devam ediyor.

Yapay zeka uygulamalarıyla desteklenen sistemlerini ve kullanıcı dostu kavramına uygun şekilde temiz, anlaşılır tasarımlarla ara yüzünü güncelleyen TRT Haber Dijital yayınlarıyla bilgisayarınızda, tabletinizde, telefonunuzda ya da akıllı aletlerinizde sizlerle olmaya ve daha erişilebilir olmak için çalışmaya devam etmektedir.

TRT HABER DİJİTAL MECRALARDA ÖNE ÇIKIYOR

TRT HABER DİJİTAL MECRALARDA ÖNE ÇIKIYOR

TRT Haber’in dijital yayınlarını rakiplerinden farklılaştıran pek çok özellik mevcut. Teknoloji ve dijital yayıncılık trendlerini yakından takip eden TRT Haber Türkiye’de ilk kez 360 derece canlı yayın yapan dijital mecra oldu. Grafik ve infografiklerin yanı sıra interaktiflerle okuyucuya ulaşmanın farklı formatlarını kullanan başlıca yayınlardan biri haline geldi.

İNTERAKTİF HABER ANLAYIŞI

İNTERAKTİF HABER ANLAYIŞI

Bugün üniversitelerle iş birlikleri yaparak birlikte içerik üreten, gençlerin ürettiklerini yayınlarında değerlendirerek onlara da imkân ve alan tanıyan, kamu yayıncısı olmanın bilincini “okul” olmanın sorumluluğu ile harmanlayan bir anlayışla yayınlar devam etmekte.

TRT HABER VE TRT ÇOCUK İŞBİRLİĞİ

TRT HABER VE TRT ÇOCUK İŞBİRLİĞİ

TRT Çocuk ile iş birliği yaparak belki de dünyanın “çocuk” menüsü barındıran ve çocuklarla ilgili haberler yapıp ebeveynlerin bilgilenmesini sağlayan ilk haber sitesi oldu.

Scroll to top